Hivatalos: soha többé nem lesz Why Don’t We

A banda a jövőben nem használhatja a Why Don’t We nevet, hogyha együtt szeretnének valamikor zenélni – ezzel fel is oszlottak.

2016-ban alakult meg a Jack Avery-ből, Corbyn Bessonból, Zach Herronból, Jonah Marais-ből és Daniel Seavey-ből álló Why Don’t We (WDW) nevű formáció, akik karrierjük során két stúdióalbumot és hat középlemezt dobtak piacra. A srácok óriási hírnévnek örvendtek hazájukban és világszerte egyaránt. 2021-es The Good Times and the Bad Ones c. lemezük megjelenésének apropójából a MUSICDAILY-nek adták az első és egyetlen hazai interjújukat karrierjük során.

A srácok 4 évvel ezelőtt keveredtek jogi pereskedésbe, 2021 szeptemberében mi is beszámoltunk arról, amikor a srácok kitálaltak menedzsmentjükről. Akkor úgy fogalmaztak, hogy folyamatos mentális és fizikai abúzust szenvedtek el, olyan szintekig, hogy saját lakásukba bezárták őket és az összes ajtóra és ablakra csipogót szereltek nekik, hogy ne tudják elhagyni a házat.

Szigorú, nem sok mozgásteret adó szerződést írt alá fiatalon a Why Don't We
Szigorú, nem sok mozgásteret adó szerződést írt alá fiatalon a Why Don’t We

Nem erre a végkimenetelre számítottak

Helyi idő szerint tegnap délután volt a végső tárgyalás, ahol nem teljesen azt az ítéletet hirdették ki, amire mindenki számított. Az ítélet szerint Zach-nek, Corbynnak, Jonahnak és Jacknek fejeként 1-1 dollárt kell fizetnie a korábbi Signature Entertainment menedzsment cégnek, akik velük foglalkoztak. A lesújtó hír viszont az, hogy soha többé nem használhatják a Why Don’t We nevet, így az ítélet kihirdetése után már úgy írtak magukról, mint „formely Why Don’t We„, vagyis „a néhai Why Don’t We„.

Végre vége van ennek az egész pereskedésnek, alig várjuk, hogy elfelejtsük és folytathassuk a munkát szólóban

– írták hivatalos közleményükben a srácok.

A nyilatkozatban Daniel Seavey is szerepelt, akit évekkel ezelőtt kizártak a szerződésből, miután csődöt jelentett. Ő múlt héten tanúként tett vallomást.

A per eredményeként Seavey menedzserét, Randy Phillipset – a Signature társalapítóját és 30 százalékos tulajdonosát – arra kötelezték, hogy 3 millió dollárt fizessen korábbi üzlettársainak, miután az esküdtszék megállapította, hogy jogellenesen beavatkozott üzleti kapcsolatokba. A Why Don’t We ügyvédje, Howard King a Rolling Stone-nak azt mondta, hogy „a döntést biztosan meg fogják fellebbezni.”

A banda rendben lesz. Nem kapják vissza a nevüket, de anyagilag nem lesz gondjuk. Magamra vállaltam a felelősséget a srácokért, és nem bánom. A fiatal előadóknak nagyon óvatosnak kell lenniük, amikor szerződést írnak alá

– mondta Phillips.

Szerencsére a WDW srácok továbbra is jó barátságot ápolnak és ez az egész, hosszú éveken tartó huza-vona csak megerősítette kapcsolatukat. Érdekesség, hogy akkor durvult be a helyzet, amikor Seavy kiállt amellett, hogy őt illeti meg a nagyobb százalékos részesedés, amikor ő szerezte és társproducereskedett a legtöbb dalon a The Good Times and the Bad Ones c. lemezükön. A management egy Jaycen Joshua nevű embernek akarta adni a legmagasabb részesedést, aki igaz, részt vett a lemez készítésében, de közel sem annyira, mint Daniel.

Mit tartogat a jövő?

Seavey március 7-én, vagyis jövőhét pénteken dobja piacra debütáló szólólemezét, Second Wind címmel, amivel utána egy turnéra is megy. Jonah is folyamatosan új dalokkal jelentkezik, ő áprilisban jön Európába, ahol néhány koncertet ad rajongóinak. Corbyn és Zach is csupán néhány dalt adott ki eddig szólóban, míg Jack egyelőre nem aktívkodik.