James Charles a TikTokon akadt ki: üdv a való világban, találj magadnak egy k**va munkát te lusta disznó

„Mi a f*szért segítenék neked” – hangzott el a kérdés James Charles-tól a TikTok videóban.

Nem ez az első alkalom, hogy a híres (beauty?) influenszer, James Charles kereszttűzben találja magát az elmúlt évek során. Most egy emberbe állt bele, aki néhány napja a Spirit Airlines csődje miatt lett munkanélküli és pénzt kért a milliomos influenszertől adományokon keresztül. Egyébként a nőn kívül, aki írt James-nek, nagyjából 17 000 másik ember veszítette el munkahelyét egyik napról a másikra.

Charles egy TikTok ranten keresztül reagált az egészre, melyben „lusta disznónak” nevezte ezt a nőt, illetve arról beszélt, hogy jó lenne ha leszállna a földre, így legalább szerinte megismeri, hogy milyen a „való világ” – bár érdekelne minket az is, hogy ő milyennek tartja ezt a való világot.

Reklám 1

Épp most kaptam itt egy DM-et egy csajtól, aki azt írta: „Jó reggelt, James! Tudom, hogy valószínűleg soha nem fogod ezt látni, de ha csak egy percet szánnál az elolvasására, az sokat jelentene nekem. Nagyon nehéz helyzetben vagyok most, mert a Spirit Airlines csődöt jelentett, és elvesztettem a munkámat. Itt egy GoFundMe link. Bármilyen adomány sokat segít.”

Egyébként a videót James azóta letörölte, mivel borzasztó sok negatív kommentet kapott, de az internet még csak most kezdi igazán felkapni a történteket.

Biztosan, édesem. Biztosan. Tudod, mi segítene még? Ha keresnél egy másik melót. Ja, próbáld meg azt. Mert azalatt az idő alatt, amíg ezt a kibszott üzenetet kimásoltad és elküldted nekem – akit mellesleg be sem követsz –, meg valószínűleg vagy száz másik influenszernek és celebnek, nyugodtan jelentkezhettél volna száz másik munkahelyre is. De nem tetted, mert egy lusta disznó vagy, és azt hiszed, neked minden jár, meg hogy az influenszereknek és a celebeknek kéne finanszírozniuk az életedet. Mégis miért segítenék neked?

Charles-t egyébként az zavarta a videó alapján a legjobban, hogy a lány még nem is követte és kitért arra, hogyha beteg lenne vagy tényleg a rajongója lenne, még lehet el is gondolkozik azon, hogy küldjön neki pénzt.

Nem vagy rajongó, nem is követsz, sosem támogattál, most írsz nekem először. És azt hiszed, hogy majd pénzt küldök neked, csak mert elvesztetted a munkád?! Úristen, üdv a való világban, édesem. Az emberek minden rohadt nap elveszítik az állásukat. Te pedig fehér vagy, csinos és munkaképes; sokkal jobb helyzetben vagy, mint egy csomó más ember odakint, akik láthatóan sokkal jobban hajtanak azért, hogy jobb életük legyen. Mi a f*szért segítenék neked?!

Nem fogok rohadtul segíteni. Csak annyi történt, hogy elvesztetted a melódat. Üdv a való világban. Legalább megérteném, ha azt mondanád: „James, ezer éve rajongód vagyok, itt van egy trillió évnyi DM és a támogatásom, imádlak. Egy nagyon ritka genetikai betegségben szenvedek, amire nincs gyógymód, és próbálok pénzt gyűjteni magamnak és másoknak, akik ebben szenvednek.” Talán még segítenék is. Erre ez a csaj: elvesztetted a kib*szott munkádat? Ugh! Most mit csináljunk? Semmit! Én nem fogok csinálni semmit, de tudod, neked mit kéne tenned? Menj, és keress egy rohadt új melót, csajszi! Tegyél bele egy kis energiát a munkakeresésbe! Ugh!