Betámadták Billie Eilish-t a vegánságról vallott nézetei miatt, az énekesnő reagált

Billie szerint kognitív disszonancia, amikor valaki azt mondja, hogy szereti az állatokat, de közben húst eszik.

Ismét támadások középpontjában találta magát Billie Eilish, ezúttal pedig a vegánságról vallott nézetei miatt. Az énekesnőt, aki már régóta követi a vegán étrendet, egy friss interjúban kérdezték arról, mi az a téma, amiben egyszerűen hajthatatlan. A válasza az volt, hogy:

Emiatt nem fogtok szeretni. Húst enni erkölcsileg helytelen dolog. Nem fér össze az a két dolog, hogy valaki azt mondja, hogy szereti az állatokat, de közben húst eszik. Bocsi. Ehetsz húst, egész nyugodtan, vagy szeretheted az állatokat, de a kettő egyszerre nem lehetséges.

A sztárnak igaza volt: az emberek valóban nem szerették a kijelentése miatt. Bár sokan egyetértettek a véleményével, hangosabbak voltak azok, akik a közösségi oldalon támadták. Ilyen és ehhez hasonló kommenteket kapott:

Reklám 1

Senkit nem érdekel, hogy mit mond egy multimilliomos celeb a hamburgeremről

Pontosan az ilyenek miatt utálom, amikor a celebek aktivistáskodnak

Ja, mert pont egy Z-generációs popsztártól fogok életvezetési tanácsokat elfogadni

Ennyi pénzzel könnyen beszélsz

A vegánok meg vannak lepődve, hogy mindenki utálja őket, közben meg ilyeneket mondanak

Mi lesz a következő? Levegőt venni is erkölcstelen dolog?

Reagált a támadásokra Billie Eilish, amiket a vegánságról vallott nézetei miatt kapott.

Magához Billie-hez is eljutott, mekkora felfordulást okozott a véleménye az online térben, és az Instagram történetében reagált a helyzetre. Megosztott pár videót arról, hogyan bánnak azokkal az állatokkal, amik aztán később az emberek tányérjára kerülnek, majd úgy fogalmazott: kognitív disszonancia, ha valaki azt mondja, hogy szereti az állatokat, de közben húst eszik.

Nézz meg egy-két dokumentumfilmet vagy felvételt arról, mit csinálnak azokkal az állatokkal, akikről azt állítod, hogy szereted őket. És arról is, hogy ez mit tesz a bolygóval, amit állítólag szintén szeretsz. Ha rossz volt nézni ezeket a felvételeket, akkor szerintem érdemes lenne elgondolkodnod azon, miért. Komolyan elegem van abból, hogy az élőlények iránti empátia vagy a mellettük való kiállás még mindig ennyire megosztó dolognak számít. De persze nyugodtan élj tovább kognitív disszonanciában meg tagadásban, és próbáld beadni magadnak, hogy nem egy hazugságban élsz. Na puszi

– fakadt ki.

Billie-t egyébként vegetáriánusnak nevelték a szülei, majd 12 éves korában úgy döntött, a továbbiakban vegán lesz, és egyáltalán nem fog semmilyen állati eredetű ételt vagy italt fogyasztani. Karrierje kezdete óta nyíltan felszólal az állatok kizsákmányolása ellen, és igyekszik felhívni a figyelmet az állatvédelemre és a húsipar környezeti hatásaira.