Billie szerint kognitív disszonancia, amikor valaki azt mondja, hogy szereti az állatokat, de közben húst eszik.
Ismét támadások középpontjában találta magát Billie Eilish, ezúttal pedig a vegánságról vallott nézetei miatt. Az énekesnőt, aki már régóta követi a vegán étrendet, egy friss interjúban kérdezték arról, mi az a téma, amiben egyszerűen hajthatatlan. A válasza az volt, hogy:
Emiatt nem fogtok szeretni. Húst enni erkölcsileg helytelen dolog. Nem fér össze az a két dolog, hogy valaki azt mondja, hogy szereti az állatokat, de közben húst eszik. Bocsi. Ehetsz húst, egész nyugodtan, vagy szeretheted az állatokat, de a kettő egyszerre nem lehetséges.
A sztárnak igaza volt: az emberek valóban nem szerették a kijelentése miatt. Bár sokan egyetértettek a véleményével, hangosabbak voltak azok, akik a közösségi oldalon támadták. Ilyen és ehhez hasonló kommenteket kapott:
Senkit nem érdekel, hogy mit mond egy multimilliomos celeb a hamburgeremről
Pontosan az ilyenek miatt utálom, amikor a celebek aktivistáskodnak
Ja, mert pont egy Z-generációs popsztártól fogok életvezetési tanácsokat elfogadni
Ennyi pénzzel könnyen beszélsz
A vegánok meg vannak lepődve, hogy mindenki utálja őket, közben meg ilyeneket mondanak
Mi lesz a következő? Levegőt venni is erkölcstelen dolog?

Magához Billie-hez is eljutott, mekkora felfordulást okozott a véleménye az online térben, és az Instagram történetében reagált a helyzetre. Megosztott pár videót arról, hogyan bánnak azokkal az állatokkal, amik aztán később az emberek tányérjára kerülnek, majd úgy fogalmazott: kognitív disszonancia, ha valaki azt mondja, hogy szereti az állatokat, de közben húst eszik.
Nézz meg egy-két dokumentumfilmet vagy felvételt arról, mit csinálnak azokkal az állatokkal, akikről azt állítod, hogy szereted őket. És arról is, hogy ez mit tesz a bolygóval, amit állítólag szintén szeretsz. Ha rossz volt nézni ezeket a felvételeket, akkor szerintem érdemes lenne elgondolkodnod azon, miért. Komolyan elegem van abból, hogy az élőlények iránti empátia vagy a mellettük való kiállás még mindig ennyire megosztó dolognak számít. De persze nyugodtan élj tovább kognitív disszonanciában meg tagadásban, és próbáld beadni magadnak, hogy nem egy hazugságban élsz. Na puszi
– fakadt ki.
Billie-t egyébként vegetáriánusnak nevelték a szülei, majd 12 éves korában úgy döntött, a továbbiakban vegán lesz, és egyáltalán nem fog semmilyen állati eredetű ételt vagy italt fogyasztani. Karrierje kezdete óta nyíltan felszólal az állatok kizsákmányolása ellen, és igyekszik felhívni a figyelmet az állatvédelemre és a húsipar környezeti hatásaira.



