A Disney+ kérheti be a 2000-es évek egyik legfelkapottabb animációs sorozatának, a W.I.T.C.H.-nek az élőszereplős változatát.
Úgy tűnik, hogy több sikeres és megannyi sikertelen próbálkozás után újra élőszereplős újragondolást, vagy népszerűbb nevén hívva rebooton dolgozik Hollywood. Igaz, legutóbb csúnyán zsákutcába került a Pindúr Pandúrok sorozat ilyen verziója, most pedig a Disney+ fejesei döntöttek úgy, hogy beleugranak a mélyvízbe és a 2000-es évek egyik népszerű, W.I.T.C.H. című sorozatának élőszereplős változatát fejlesztik ki.
A hír nem sokkal azok után érkezett, hogy a Netflix hivatalosan is berendelte a Scooby-Doo, hasonló, újragondolt és élőszereplős változatát, melynek első részét készítik éppen – erről már itt írtunk bővebben.

A W.I.T.C.H. vagy W.I.T.C.H., a tiniboszorkányok olasz–francia televíziós 2D-s számítógépes animációs sorozat, amelynek alapja olasz képregény sorozat ugyanazon a néven, amit Gary Tomlin és Elisabetta Gnone alkotott. A SIP Animáció készítette társulatban, a Jetix Europe, The Walt Disney Comany, France 3 és a Super RTL részvételével. Mint képregény, bemutat 5 lányt: Willt, Irmat, Taraneet, Corneliat és Hay Lint, akik mágikus hatalommal rendelkeznek, melyet a feladatuk teljesítésére használnak mint a Fátyol Őrzői.
Az 5 szereplő neve adja a névleges mozaikszót, W.I.T.C.H. annak ellenére, hogy a szereplők valójában nem boszorkányok. Heatherfield kitalált városában játszódik valamint sokféle misztikus bolygón, azaz Meridianon és Zamballán. A WITCH premierje 2004. december 18-án volt az ABC Familyn és 2006. december 23-án lett vége – mindössze 2 évadot élt meg. Magyarországon a Jetix, a TV2, a Viasat 3 és a Story4 adta. A Story 4-en futott W.I.T.C.H., a tiniboszorkányok címmel.
A Disney+ fejleszti jelenleg is a sorozatot, ezt Trey Callaway, a sorozat első évadának írója árulta el a Radical Retro Rewind podcastben. Ő arra is kitért, hogy igaz, még nincs döntés arról, hogy ténylegesen érkezhet-e a sorozat, kifejezetten pozitívak a meetingek, amelyeket ezzel kapcsolatban tartottak. Az pedig külön izgalmas, hogy az eredeti kreátorokat is be szeretnék vonni az alkotás folyamatába.