Hoppá! Bejelentette az első szólóprojektjét Damiano David

Szeptember végén debütál az énekes szólóban is.

Idén év elején érkezett a hír, miszerint a nagyszabású világkörüli turnéjuk befejeztével szünetre vonul a Måneskin, hogy a tagjai szólóban is bontogathassák a szárnyaikat. Az első, aki ezt megtette, a basszusgitáros Victoria volt, aki DJ-nek állt: azóta az idei Szigetet is megjárta, megjelent az első szólódala, és még idén októberben visszatér Budapestre, ezúttal az Arzenál klubba. Most pedig a banda énekese, Damiano David is bejelentette az első szólóprojektjét, ami heteken belül érkezik, bár sok részletet egyelőre nem árult el róla.

A sztár a közösségi oldalain osztott meg egy 12 másodperces videót, melyben öltönybe öltözve beszáll egy kocsiba. A sofőr megkérdezi tőle, hogy merre szeretne menni, amire annyit válaszol, hogy „mindenhova”, majd a szeptember 27-ei dátum villan fel. A leírásban csupán annyi szerepel, hogy „Everywhere”, ami nagy valószínűséggel egy dalcím lesz.

Reklám 1

Szeptember 27. egy pénteki nap, a legtöbb új dal és album pedig péntekenként jelenik meg, így ez is arra utal, hogy egy zenei projekttel jön Damiano.

Az énekes korábban úgy fogalmazott, hogy egészséges lenne mindannyiuk számára, ha szólóban is kipróbálnák magukat, de azt semmiképpen nem szeretné, ha ez a banda rovására menne.

Az egyetlen dolog, amire oda kell figyelnünk, az, hogy hogyan egyezünk meg a többiekkel erről. A bandának köszönhetek mindent. Ha valaha lesz lehetőségem szólóban zenélni, észben kell tartanom, hogy az is a banda miatt jöhetett létre. Ez adta nekem az alapot, én itt kezdtem, itt lett belőlem művész

– nyilatkozta Allison Hagendorf műsorában.