A színésznő nagyon szeretett volna részese lenni a filmnek.
Zendaya még a Pókember és az Eufória előtt az Indul a risza! és a K.C. a tinikém című Disney-sorozatainak köszönhetően vált híressé, azonban egy másik alkotást is kinézett magának a csatornánál, amiben szerepelni szeretett volna. A Disney egykori alelnökének elmondása szerint a színésznő a hatalmas sikernek övendő, Utódok című filmsorozatot szemelte ki, és ennek szeretett volna a részese lenni, amiért minden tőle telhetőt meg is tett.
Cornelia Frame a Magical Rewind nevű podcastben árulta el, hogy a sztár igencsak kitartó volt, és többször jelentkezett a film meghallgatásaira, ám, mint tudjuk, a készítők végül nem válogatták be a szereplők közé.
Zendaya rengetegszer jelentkezett az Utódokba, ami már akkor is nagy szó volt. Tényeg nagy szó volt. Újra és újra és újra megpróbálta a meghallgatást, és nagyon szerette volna megkapni a szerepet, de egyszerűen nem úgy alakultak a dolgok
– kezdte.
A színésznőnek a film premierje előtt pár hónappal startolt el a népszerű K.C. a tinikém című szériája ugyancsak a Disneynél, ami még két évadot élt meg, és nem sokkal utána kezdte el forgatni a Pókember – Hazatérés című alkotást.
A dolgok okkal történnek, és néha a színészek más, szuper produkciókban kapnak szerepet, miután egy másiktól visszautasították őket. De Zendaya rengeteg munkát és energiát fektetett az Utódokmeghallgatásába, egyszerűen csak nem jött össze neki
– tette hozzá Cornelia.
Az Utódok első felvonása 2015 júliusában került bemutatásra, olyan sztárokkal, mint Dove Cameron, Sofia Carson, vagy éppen Cameron Boyce. Ezt még három rész követte: a legutóbbi, az Utódok: Vörös felemelkedése idén jelent meg.