Majdnem egy évtized után is odaszúr Kanye Westnek az énekesnő.
Tényleg előbb jött a karácsony Taylor Swift rajongói számára. Ma jelent meg a Disney+-on az énekesnő legutóbbi turnéja, a The Eras Tour új koncertfilmje, ezzel együtt a The End of an Era című dokusorozata első két epizódja is felkerült a streaming platformra, és ha ez nem lenne elég, mostantól jobban hangzanak az albumai az Apple Music-on. Mától ugyanis Dolby Atmos formátumban is elérhetőek, azonban a reputation esetében nem csupán a hangzás lett jobb.
A sztár két dalának is megváltoztatta a szövegét a 2017-es korongján, melyek közül az első egy kicsit érdekesebb, mint a második. Az I Did Something Bad új verziójában ugyanis majdnem egy évtized után is odaszúr Kanye Westnek. Az eredeti dalban ez a sor áll:
If a man talks shit, then I owe him nothin’
I don’t regret it one bit ‘cause he had it comin’
vagyis
Ha egy férfi mocskolódik, nem tartozom neki semmivel
Egy cse sem bánom, mert megérdemelte.
Már a dal megjelenésekor teljesen egyértelmű volt, hogy az utóbbi időben a botrányaival hírhedté vált rapperhez szól a sor, azonban az új változat ezt most méginkább megerősítette.
If a man talks shit, then I owe him nothin’
And if he calls me a bitch then he had it comin’
vagyis
Ha egy férfi mocskolódik, nem tartozom neki semmivel
Ha meg kurvának hív, hát megérdemelte– énekli az előadó a Dolby Atmos változatban.
Taylor és Kanye hullámzó, de többnyire ellenséges viszonya a 2009-es VMA-n kezdődött, de 2016-ban mérgesedett el úgy igazán, miután a rapper valóban lekurvázta az énekesnőt a Famous című dalában.

A második változás ennél apróbb és kevésbé jelentős. A Delicate című kislemezének a:
Dark jeans and your Nikes, look at you
Oh, damn, never seen that color blue
sorát cserélte ki erre a kicsit „káromkodósabb” verzióra:
Dark jeans and your Nikes, look at you
Goddamn, never seen that color blue.
A Dolby Atmos egyébként egy térhatású hangzás, ami egy mélyebb, „körülötted szóló” hangélményt biztosít, ha kompatibilis eszközön hallgatod az ebben a formátumban elérhető dalokat.
Akkor most jön a reputation (Taylor’s Version)?
Az évek során megtanulhattuk, hogy Taylor semmit nem csinál véletlenül, és szinte minden mozzanatának van valami rejtett jelentése, amiről csak később hullik le a lepel, azonban nem valószínű, hogy jönne a reputation újra felvett változata. Nem pusztán azért, mert teljesen értelmetlen lenne, miután az énekesnő már megvásárolta a zenéjét, így tulajdonképpen az összes dala, amit valaha is kiadott, „Taylor’s Version”, hanem főleg azért, mert a reputationnek saját bevallása szerint nem létezik újra felénekelt verziója.
Teljesen őszinte leszek: még a negyedét sem vettem fel újra. A reputation annyira ahhoz az időszakhoz kötődik az életemben, hogy valahányszor nekiálltam, mindig megakadtam. Az a dacos energia, az a vágy, hogy végre megértsenek, miközben szándékosan félreértenek. Az a kétségbeesett remény, az a szégyenből születő morgó-csintalan attitűd. Őszintén? A hat korai album közül ez volt az egyetlen, amiről azt gondoltam: azzal, ha újra felvenném, egyszerűen nem lehetne jobbá tenni. Sem a zenét, sem a fotókat, sem a videókat
– írta még májusban a levelében, melyben bejelentette, hogy már ő a tulajdonosa az összes zenéjének.
Az első hat albuma közül, amiket eredetileg újra fel tervezett venni, csak a reputation és a debütáló, Taylor Swift című korongja maradt ki. Még májusban elárulta azonban, hogy, ha a rajongói nyitottak rá, ezeket az érákat is újra felfedezhetik együtt valamilyen formában.



